Dřevěný hrneček KUKSA

300

Katalogové číslo: 0101 Kategorie: ,

Popis

Finská kuksa je tradiční dřevěný hrneček laponských Sámů. Každý kus je díky ruční práci a specifické struktuře dřeva břízy kadeřavé originál. Kožené poutko umožňuje zavěšení na batoh, opasek nebo kamkoliv, kde budete mít kuksu po ruce.

Můžete si z ní vychutnávat horké i studené nápoje a vyžaduje minimální údržbu. Je tak vhodná nejen na popíjení ranní kávy, ale třeba také na výlety, túry nebo kempování. Ostatně je také prověřená drsnou severskou přírodou a při správném zacházení vám klidně vydrží celý život.

Jen málo hrnků tak krásně sedne do ruky. Proti těm keramickým má kuksa navíc několik výhod. Jen tak se nerozbije, je lehčí a dřevo navíc skvěle izoluje. Obsah si tak déle udrží tu správnou teplotu a vy se o hrneček nepopálíte.

PŘED PRVNÍM POUŽITÍM

1. Pohár namočte na 3-4 hodiny do slané vody.
2. Po zaschnutí natřete kuksu olivovým olejem a sušte ho 12 hodin, aby byl krásný a odolný.
3. Kvůli trvanlivosti šálku jednou začas tento proces opakujte

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Kuksa se oplachuje studenou vodou a s používáním získává přirozenou patinu. Nepoužívejte chemikálie a nemyjte v myčce. Před prvním použitím neopomeňte na tradiční rituál (viz. výše).  Doporučujeme kuksu měsíc denně používat bez většího mytí, aby se uvnitř vytvořila dostatečná tuková vrstva, která kuksu chrání a zabraňuje pronikání chutí do dřeva.

SPECIFIKACE
Materiál: dřevo
Barva: zobrazeno jako obrázku
Velikost: 14 × 6 cm
Objem: 200ml

Osobně vyzkoušeno na 300 šálcích kávy (bez větších známek používání)

Další informace

Hmotnost0.2 kg