0

Daniel Lexa: Rwandou nejen po stopách kávy

Datum události:

17. 9. 2024

Čas události:

18:00

Místo konání:

Dům Kultury Letohrad

Kafe, motorka, Afrika! Vydejte se s Danielem Lexou na více než dvoutýdenní putování po Rwandě. Ujedete při něm tisíce kilometrů po rozbitých rwandských cestách a zastavíte se na kávových plantážích. Dozvíte se něco o zpracování kávových zrn i kolik si místní vydělávají peněz. Taky se podíváte do národních parků, na vrchol sopky a třeba potkáte i nějaká zvířata.  

Je bezpečné cestovat do Rwandy sám? Kolik to stojí? Jaké to je jíst několik dní jen banány? A jak řešit píchlou gumu na motorce uprostřed ničeho? Na to všechno přijde řeč! 

Délka představení: 120minut

O AUTOROVI:

Daniel Lexa je milovník africké kultury a majitel pražírny kávy Lexa Coffee v Pastvinách. Jeho cesta k vlastnímu podnikání začala roku 2017, kdy v Tanzánii na úpatí Kilimandžára narazil na kávovou plantáž. Po konverzaci s jejím majitelem nad šálkem čerstvě upražené arabiky začal okamžitě přemýšlet o tom, jak takovou kávu dostat na český trh. 

Povedlo se. Prvních pár let byla pražírna jen takovým koníčkem na částečný úvazek, dnes mu její provoz zabírá veškerý pracovní i volný čas. Dováží kávu z Afriky, Asie a Latinské Ameriky. A jednou za čas se vrací tam, kde to všechno začalo – na africké plantáže.

Zaregistrovat nyní:

Typ vstupenky: Počet vstupenek: Cena za vstupenku:
Vstupenka 250 
Počet: Cena celkem:

Místo konání:

Počet míst: 200

Autor: Lexa Coffee

  • Dům Kultury Letohrad
  • Družstevní 597

Podrobnosti:

  • 17. 9. 2024 18:00   -   20:00
Sdílet událost
Přidat do kalendáře
0
    0
    Košík je prázdnýNakupovat