0

Milí přátelé, věrní odběratelé kávy a drazí kávomilové,

po kratší odmlce se opět hlásím, abych Vás informoval o novinkách u nás v Lexa Coffee. Jelikož si Vážím Vaší přízně a i nadále si Vás chci hýčkat, rozhodl jsem do naší stálé nabídky zařadit nový druh kávy – kávy z Hondurasu!

Joselinda Manueles společně s manželem a jejich farma

Chci Vám tuto kávu blíže představit prostřednictvím pár vět (snad Vás nebudu nudit 😀 )

Něco o původu – jedná se o odrůdu Bourbon/Catuai, pocházející z oblasti Marcala v regionu La Paz s nadmořskou výškou 1 450 m.n.m. Tato oblast se chlubí první „chráněnou značkou původu“ kávy.

Kávu Honduras dovážím z farmy LOS CASCABELES, kde jí pěstuje paní Joselinda Manueles se svým manželem. K této farmě jsem se dostal na doporučení a velice mě oslovil její příběh.

Výrobě kávy se rodina věnuje již 20 let. K dosažení uspokojivých výsledků používali na začátku pěstování různá hnojiva a chemické postupy, jelikož jejich půda neměla dostatek živin a nebyla kvalitní. Postupem času a po poradě s odborníky začali nad pěstováním více přemýšlet a přešli na užívání hnojiv organických. Vidinou byla stejná úroveň výroby, lepší ceny a PŘEDEVŠÍM ZDRAVÍ (lidské i přírody). Tato cesta nebyla lehká, ale díky vůli a vytrvalosti dosáhli svého cíle a dnes produkují vysoce kvalitní a zdravotně nezávadnou kávu. Láska, se kterou kávu Honduras pěstují a vyrábí, je v ní cítit, proto Vám ji chci předat dál.

Joselinda Manueles

Tato káva se vyznačuje nízkou aciditou s nevšední chutí, připomínající višně a broskve. Její dochuť je KOŘENITÁ a PŘÍJEMNĚ SLADKÁ (však posuďte sami ?).

A protože jsem slíbil více novinek, dovolte mi níže představit nové kabátky našich káv. Umožní Vám lepší přehlednost v jednotlivých druzích, jelikož mají nové – lepší barevné odlišení.

Indonesia – Java

Děkuji ještě jednou za Vaši přízeň a věřím, že Vám jakákoliv naše káva zpříjemní těžké dny v této nelehké době ?

Daniel Lexa

Pražírna kávy Lexa Coffee

Napsat komentář

0
    0
    Košík je prázdnýNakupovat