Loading...

Zrnková káva Brazílie 250g

160 

Nadmořská výška cca 1300 m.n.m., oblast Sao Paulo & Minas Gerais, odrůda Bourbon.

Product total
Options total
Grand total
Loading...

Popis

Brasil Santos NY2 scr. 19 SS

Brazílie je bezpečně největším světovým producentem kávy se svojí plantážní plochou cca 2,3 miliony ha – vypěstuje se zde přibližně 35% celé světové produkce (druhým největším exportérem je Kolumbie s asi 12%). Vděčí za to především tomu, že se její plocha rozléhá na třech klimatických pásmech (rovníkové, subtropické a mírné) a má proto ideální podmínky pro pěstování kávovníků.

Většina, tedy asi 2/3 celkové produkce pochází od drobných pěstitelů kávy. Díky své ploše produkuje Brazílie velké množství druhů káv, ale i přesto můžeme jeden druh prohlásit za zcela nejoblíbenější a nejlepší. Je jím právě Brazil Santos. Přívlastek Santos získala tato káva po přístavu Santos, do kterého se vozí z oblasti São Paula, a ze kterého se vyváží do světa.

Původ kávy: V regionu São Paulo, který se nachází v jihovýchodní části Brazílie, je kávovník pro místní obyvatele hlavní zemědělskou plodinou a tak je mu věnována maximální péče a úsilí. Kávovník arabský (Coffee Arabica) je, zde pěstován nadmořské výšce (1000-1400 m.n.m.).

Chuť: Brazil Santos je proslulá především svojí nižší aciditou a plným tělem. V kávě se snoubí čokoládové a oříškové tóny s jemnými ovocnými tóny. Chuť je jemná. Aroma je příjemné bez stopy hořkosti.

Tento druh kávy je skutečně klasikou, kterou rozhodně nikdo nic nepokazí. Ideální pro každodenní prožitek z lahodné kávy.

Oblast: Minas Gerais and Sao Paulo

Odrůda: Bourbon

Složení: 100% Arabica Stupeň pražení: City+

Další informace

Hmotnost 0.3 kg

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zrnková káva Brazílie 250g“