Loading...

Zrnková káva Brazílie

160 520 

Nadmořská výška cca 1300 m.n.m., oblast Sao Paulo & Minas Gerais, odrůda Bourbon.

Loading...

Popis

Brasil Santos NY2 scr. 19 SS

Brazílie je bezpečně největším světovým producentem kávy se svojí plantážní plochou cca 2,3 miliony ha – vypěstuje se zde přibližně 35% celé světové produkce (druhým největším exportérem je Kolumbie s asi 12%). Vděčí za to především tomu, že se její plocha rozléhá na třech klimatických pásmech (rovníkové, subtropické a mírné) a má proto ideální podmínky pro pěstování kávovníků.

Většina, tedy asi 2/3 celkové produkce pochází od drobných pěstitelů kávy. Díky své ploše produkuje Brazílie velké množství druhů káv, ale i přesto můžeme jeden druh prohlásit za zcela nejoblíbenější a nejlepší. Je jím právě Brazil Santos. Přívlastek Santos získala tato káva po přístavu Santos, do kterého se vozí z oblasti São Paula, a ze kterého se vyváží do světa.

Původ kávy: V regionu São Paulo, který se nachází v jihovýchodní části Brazílie, je kávovník pro místní obyvatele hlavní zemědělskou plodinou a tak je mu věnována maximální péče a úsilí. Kávovník arabský (Coffee Arabica) je, zde pěstován nadmořské výšce (1000-1400 m.n.m.).

Chuť: Brazil Santos je proslulá především svojí nižší aciditou a plným tělem. V kávě se snoubí čokoládové a oříškové tóny s jemnými ovocnými tóny. Chuť je jemná. Aroma je příjemné bez stopy hořkosti.

Tento druh kávy je skutečně klasikou, kterou rozhodně nikdo nic nepokazí. Ideální pro každodenní prožitek z lahodné kávy.

Oblast: Minas Gerais and Sao Paulo

Odrůda: Bourbon

Složení: 100% Arabica Stupeň pražení: City+

Další informace

Hmotnost 1.03 kg
Velikost balení

250g, 500g, 1000g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zrnková káva Brazílie“