Loading...

Zrnková káva Kolumbie

160 520 

Nadmořská výška 1300 – 2000 m.n.m., oblast Pohoří And – okolí města Armenia, odrůda Castillo.

Loading...

Popis

Colombia Supremo Plantation Armenia scr . 18+

Kolumbie je druhým největším producentem kávy (hned po Brazílii). Je zde velmi rozdílné mikroklima, které umožní dozrání plodů kávovníku v různou dobu, a plody se tak mohou sbírat po celý rok. Dále se Kolumbie vůbec nemusí obávat mrazů, na které jsou kávovníky velmi citlivé.

Pěstuje se zde převážně arabský kávovník a zrna jsou zpracována mokrou metodou díky dostatku vodních zdrojů. Káva je prioritou zdejšího národního hospodářství, které se o kávu velmi dobře stará – např. při vjezdu do země jsou všechna auta na hranicích pečlivě dezinfikována.

Původ kávy: Kolumbijskou kávu lze právem považovat za moderní poklad bájného El Dorada. Kolumbijské Andy jsou díky svým podmínkám ideálním místem k pěstování kávy, také proto je Kolumbie jedním z největších producentů kávy.

Chuť: Kolumbia Supremo, vynikající káva ,na latinskoamerickou kávu s překvapivě plným tělem, je rovněž zajímavá svou typickou strukturou a chutí po vlašských ořechách. Plná chuť s překvapivými karamelovými podtóny doznívá ještě dlouho po vypití šálku.

Oblast: Pohoří And, okolí města Armenia

Odrůda: Castillo

Složení: 100% Arabica

Stupeň pražení: City+

Další informace

Hmotnost 1.03 kg
Velikost balení

250g, 500g, 1000g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Zrnková káva Kolumbie“